Nowy HUB od TVP

Telewizja Polska udostępniła nową, odświeżoną, bardziej przejrzystą wersję swojego HUBa.

nowy_HUB_TVP-teaser

Teaser wyświetlający się na kanałach TVP jest jak najmniej inwazyjny i składa się tylko z małego czarnego prostokąta z czerwoną kropką i napisem „Platforma Hybrydowa” wyświetlająca się w prawym dolnym rogu ekranu. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani włączeniem HUBa, to po kilku sekundach teaser znika. Jeśli chcemy wejść na Platformę Hybrydową od TVP, wystarczy nacisnąć czerwony przycisk na pilocie od TV i pojawia się nowy HUB.

nowy_HUB_TVP-menu-glowne1

Nowy HUB składa się z 3 stref. W lewej górnej części ekranu wyświetlają się 4 propozycje rekomendowanych przez TVP audycji z opisem na jakim kanale i o której godzinie.

nowy_HUB_TVP-menu-glowne-rekomendacje1

Po wybraniu danej pozycji można doczytać nieco więcej o samym programie, filmie czy odcinku serialu.

nowy_HUB_TVP-menu-glowne-rekomendacje2

Prawą górną cześć zajmuje duże okno z ekranem PIP czyli podglądem na aktualnie nadawaną audycję w telewizji linearnej. Jest to duża zmiana w porównaniu do poprzedniej wersji HUBa od TVP, gdzie okienko PIP było bardzo małe i tak naprawdę nie pozwalało śledzić oglądanego programu z jednoczesnym przeglądaniem HUBa. W tym momencie można spokojnie nawigować po menu Platformy Hybrydowej TVP bez tracenia możliwości oglądania audycji.

nowy_HUB_TVP-menu-glowne2

Ostatnią wydzieloną strefą jest dolna cześć ekranu w całości zarezerwowana na przewijane lewo/prawo menu z aplikacjami HbbTV dostępnymi na Platformie Hybrydowej.

nowy_HUB_TVP-menu-TVP-regionalna

Każda z aplikacji zyskała nową uproszczoną, kwadratową ikonę, która w szybki sposób pozwala rozróżniać aplikacje od siebie. Aplikacje zostały też lepiej pogrupowane, co znacznie ułatwia ich przeglądanie.

nowy_HUB_TVP-menu-Informacje

Obecnie w menu głównym Platformy Hybrydowej znajdują się ikony: TVP Regionalna (w podmenu dostęp do streamingu kanałów regionalnych TVP Białystok, TVP Bydgoszcz, TVP Gdańsk, TVP Gorzów Wielkopolski, TVP Katowice, TVP Kielce, TVP Kraków, TVP Lublin, TVP Łódź, TVP Olsztyn, TVP Opole, TVP Poznań, TVP Rzeszów, TVP Szczecin, TVP Warszawa i TVP Wrocław.), TVP Sport, TVP Rekomendacje, Informacje (w podmenu mamy dostęp do aplikacji informacyjnych: Wiadomości, Panorama, Teleekspress, Serwis Info, Dziennik Regionów), VOD TVP, Pytanie na Śniadanie, TVP Bieszczady, Porozmawiajmy, iTeatr, TVP Parlament (w podmenu dostęp do konkretnych kanałów w streamingu na żywo z sal sejmu i senatu), RSO, Pogoda, Test 4K czyli aplikacja Test wideo.

nowy_HUB_TVP-menu-glowne3

Grafika jest bardzo prosta, tło wyciszone – szare, boxy z rekomendacjami i ikony aplikacji kwadratowe. Wszystko spójne i poukładane, bez zbędnych elementów. Nawigacja bardzo prosta. Po ikonach aplikacji i boxach z rekomendacjami poruszamy się strzałkami lewo/prawo, góra/dół na pilocie od telewizora. Obszar aktywny podświetlany jest pomarańczową, kontrastującą z tłem ramką. Wybór aplikacji następuje po naciśnięciu przycisku OK na pilocie. Wyjście z podmenu HUBa możliwe jest po naciśnięciu przycisku BACK na pilocie, a zamknięcie aplikacji – czerwonym przyciskiem.