Aplikacja e-learningowa w HbbTV

Telewizja Polska we współpracy z Instytutem Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego pracuje nad nową aplikacją HbbTV do nauki języka angielskiego i niemieckiego.

Aplikacja ta umożliwia naukę słów oraz zwrotów w języku niemieckim lub angielskim podczas oglądania telewizji. To pierwszy serwis e-learningowy wykorzystujący do edukacji potencjał telewizji hybrydowej – zapowiada Marian Zalewski, Członek Zarządu TVP.

Aplikacja ta jest dedykowana do programu „Porozmawiajmy o…” emitowanego na kanale TVP Warszawa.
W trakcie emisji programu „Porozmawiajmy o…” na kanale TVP Warszawa, po uruchomieniu aplikacji będą się wyświetlały specjalnie przygotowane treści umożliwiające naukę słów oraz zwrotów w języku wybranym przez widza. Treści te będą odpowiednio dobrane do tematyki poruszanej w danym odcinku programu. Użytkownik w dowolnej chwili będzie mógł zmienić język oraz odsłaniać lub zasłaniać tłumaczenia tekstów na język polski.

Porozmawiajmy o... - logo audycji

Przydatną funkcjonalnością będzie też możliwość odsłuchania dowolnego zwrotu lub słówka. Do tego celu zostały specjalnie przygotowane materiały dźwiękowe.
Aplikacja będzie dostępna na Platformie Hybrydowej TVP również poza godzinami nadawania audycji „Porozmawiajmy o…” na żywo. Wówczas widz będzie mógł się uczyć języków na materiałach archiwalnych dostępnych jako wideo na żądanie.

„Porozmawiajmy o…” to codzienny (od poniedziałku do piątku), 20-minutowy program publicystyczny TVP Warszawa, emitowany o godz. 20:05, w którym wybitni przedstawiciele świata kultury, nauki i sportu rozmawiają o ciekawych problemach z różnych dziedzin naszego życia.
Aplikacja ta ma się pojawić na Platformie Hybrydowej TVP już 6 października br., a serwis językowy otrzyma na razie tylko edycja poniedziałkowa programu, poświęcona sprawom kultury.

Aplikacja językowa dostępna za pośrednictwem HbbTV jest pierwszym krokiem w rozwoju funkcji wspierających edukację za pośrednictwem telewizji cyfrowej – podsumowuje Marian Zalewski, Członek Zarządu TVP.

Z tej aplikacji językowego będą mogli korzystać widzowie posiadający telewizor wspierający odbiór telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV lub dekoder z funkcją HbbTV podłączony do telewizora odbierającego naziemną telewizję cyfrową DVB-T oraz będzie podłączony do internetu.