Kanał wirtualny z okazji 10 rocznicy śmierci Papieża Jana Pawła II

Od 6 rano nadaje wirtualny kanał „TVP Regionalna – Śladami Jana Pawła II”. To specjalny, dwudniowy kanał dostępny na żądanie w telewizji hybrydowej, nadający od 2 kwietnia (godz. 6:00) do 3 kwietnia (godz. 00:00). Program będzie obfitował w materiały archiwalne TVP takie jak najważniejsze momenty pontyfikatu Jana Pawła II, relacje z licznych pielgrzymek i podróży apostolskich do Polski.

Kanał ten można uruchomić poprzez dedykowaną dla niego aplikację HbbTV znajdującą się na Platformie Hybrydowej TVP. Jest też na kanałach TVP wyświetlany specjalny teaser z informacją o dostępności tego kanału na żądanie.

aplikacja HbbTV do wirtualnego kanały na zadanie Sladami Jana Pawla II

Po wejściu do aplikacji (naciśnięciu czerwonego przycisku w przypadku zobaczenia teasera lub nakliknięciu OK na odpowiedniej ikonie w HUBie TVP) widzimy klimatyczne zdjęcie z Papieżem – Pielgrzymem kroczącym na tle krzyży.

Po lewej stronie ekranu znajdują się od góry: napis „Wspomnienie Jana Pawła II”, okno z playerem wideo na którym emitowany jest kanał wirtualny, a pod nim prostokąt z tekstem opisującym aktualnie emitowaną audycję. Poprzez strzałki lewo/prawo można sprawdzić co będzie nadawane w następnych godzinach.

Na samym dole ekranu mamy opis funkcjonalności przycisków nawigacyjnych: czerwony – zamyka aplikacje, zielony przełącza na galerię zdjęć z Papieżem, żółty pozwala na powiększenie/pomniejszenie playera wideo na cały ekran, a niebieski przenosi do menu głównego HUBa od TVP.

Jeśli chodzi o wspomnianą galerię, to znajduje się w niej kilka zdjęć, a poruszenie się po galerii odbywa się za pomocą strzałek lewo/prawo na pilocie od telewizora.

Aplikacja hybrydowa dedykowana do specjalnego 2 dniowego kanału wirtualnego na żądanie z okazji 10 rocznicy śmierci Jana Pawła II to kolejna taka akcja przygotowana przez Telewizję Polską. Przypomnijmy, że w zeszłym roku, podobny kanał na żądanie i aplikacja hybrydowa powstały z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII.

Kanał dostępny jest również na stronie www.regionalna.tvp.pl  oraz na urządzeniach mobilnych za pomocą aplikacji TVP Stream.