HbbTV w Polsce – aktualizacja 2018

Witajcie. Wracamy do Was po dłuższej przerwie.

Na świecie HbbTV cały czas się rozwija mimo, że w Polsce tego zbytnio nie widać.
Na początek podsumujmy jak teraz w Polsce wygląda rynek HbbTV.

Obecnie sygnalizację HbbTV w Polsce w telewizji naziemnej DVB-T ma włączoną większość kanałów (z wyjątkiem TV Trwam, ATM Rozrywka, WP, TTV, TTV HD oraz test1, test2, test3, test4, test5, test6 i test7).

Na kanałach od Telewizji Polskiej: TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Info i TVP ABC, jest dostępna Platforma Hybrydowa TVP z prawie nie zmienionym składem aplikacji.

HUB_TVP

Na kanałach Eska TV, Polo TV, Fokus TV i Nowa TV znajduje się Portal HbbTV Grupy ZPR.

Stopklatka TV oraz Zoom TV mają własne aplikacje: Zoom TV z programem telewizyjnym i aktualnościami, a Stopklatka TV z programem telewizyjnym, aktualnościami i propozycjami polecanymi do oglądania.

aplikacja HbbTV od Zoom TV

Na kanale Test (EmiTel) znajduje się Portal TV od firmy Emitel.

Na pozostałych kanałach, czyli Polsat, TVN, TVN HD, TV4, TV Puls, TVN7, TVN7 HD, Puls 2, TV6, Super Polsat i Metro jest włączona sygnalizacja HbbTV, jednak żadna aplikacja hybrydowa nie jest dostępna dla widzów.

Na kanałach: TV Trwam, ATM Rozrywka, WP, TTV, TTV HD oraz test1, test2, test3, test4, test5, test6 i test7 obecnie nie ma sygnalizacji HbbTV, jednak należy wspomnieć, że TV Trwam z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Historia ŚDM w HbbTV na TV Trwam - mapa

Aplikację HbbTV posiada również TVS na multipleksie lokalnym.