Reklama hybrydowa Jacobs

Widzowie kanałów TVP1 HD i TVP2 HD dostępnych w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, mogą obejrzeć nową reklamę hybrydową „Jacobs”. O jej obecności informuje oglądających teaser ze zdjęciem Ani Stalmach i hasłem „Odbierz kawowe akcesoria i baw się kawą” zapraszający do naciśnięcia czerwonego przycisku na pilocie od telewizora i wejścia do aplikacji.

relkamaHbbTV-Jacobs-red_button

Po uruchomieniu aplikacji w środkowej części ekranu automatycznie odtwarza się wideo-przepis na kawę z musem gruszkowym. W aplikacji „Jacobs” znajduje się również logo tej kawy, zdjęcie Ani Stalmach oraz 3 przepisy na niecodzienny sposób przyrządzenia kawy.

relkamaHbbTV-Jacobs-wideo-przepis

Menu z wyborem przepisów znajduje się z lewej strony ekranu i składa się z 3 małych zdjęć, po których nawiguje się strzałkami góra/dół na pilocie od telewizora. Tylko pierwszy z przepisów jest w wersji wideo, następne dwa składają się ze zdjęcia i przepisu tekstowego.

relkamaHbbTV-Jacobs-przepis

Na dole ekranu znajduje się opis funkcjonalności kolorowych przycisków pilota od telewizora. I tak, wybierając zielony przycisk na pilocie przełączamy się na informacje o promocji kaw Jacobs polegającej na możliwości otrzymania kawowych akcesoriów przy zakupie kaw tego producenta. Żółtym przyciskiem można powrócić do widoku z przepisami. Niebieski przycisk przenosi widza do HUBa TVP, a czerwony zamyka tą reklamę HbbTV.

relkamaHbbTV-Jacobs-promocja

Ta aplikacja jest dość prosta, ale sprytne dodanie kilku przepisów do informacji o promocji kaw Jacobs powoduje, że taką reklamę odbiera się pozytywnie.