TVP Żagle w HbbTV po raz trzeci

W dniach 12-14 czerwca, już po raz trzeci, Telewizja Polska udostępnia widzom w telewizji hybrydowej specjalny wirtualny kanał na żądanie skierowany do pasjonatów żeglarstwa i miłośników regat. Tym razem kanał poświęcony będzie finałowi regat wielkich żaglowców „Baltic Tall Ships Regatta 2015”, które organizuje miasto Szczecin wspólnie z litewską Kłajpedą i Sail Training International. W dniach 12-15 czerwca, w Szczecinie, obędzie się finał regat, podczas którego będzie gościło około 100 żaglowców i jachtów, a w imprezach towarzyszących największemu żeglarskiemu wydarzeniu stolicy Pomorza Zachodniego w tym sezonie weźmie udział kilkaset tysięcy osób.

TVP-zagle-w-HbbTV-logo

Od 12 do 14 czerwca br. codziennie na antenie TVP Żagle nadawane będzie 5 godzin programu na żywo poświęconego wyłączenie regatom „Baltic Tall Ships Regatta 2015”.  Specjalne studio telewizyjne TVP Żagle będzie znajdowało się na Wałach Chrobrego – w centrum wydarzeń. W studiu tym dziennikarze TVP Szczecin wraz ze specjalnymi gośćmi m.in. kapitanami żeglugi, sportowcami oraz artystami będą komentować to co dzieje się podczas regat. W TVP Żagle prezentowane będą zarówno relacje reporterskie z Wałów Chrobrego, z żaglowców jak i materiały archiwalne z poprzednich edycji kanału TVP Żagle.

aplikacjaHbbTV-TVPZagle-ikona_w_HUBTVP

Do kanału wirtualnego TVP Żagle można wejść poprzez główne menu na Platformie Hybrydowej TVP klikając na ikonkę z logo TVP Żagle. Początek transmisji w piątek o 17:30.

aplikacjaHbbTV-TVPZagle-wirtualny_kanal_na_zadanie

Przypomnijmy, iż w zeszłym roku kanał TVP Żagle poświęcony był Mistrzostwom Świata seniorów i juniorów w żeglarskiej klasie Laser Radial, rozgrywanych na akwenie w pobliżu Dziwnowa. Dwa lata temu – finałowi regat wielkich żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2013”, który odbył się w Szczecinie.

aplikacjaHbbTV-TVPZagle-wirtualny_kanal_na_zadanie1

Oczywiście wirtualny kanał TVP Żagle będzie nadawany nie tylko na Platformie Hybrydowej TVP, ale również w Internecie pod adresem www.tvpstream.tvp.pl oraz za pomocą aplikacji TVP Stream na urządzenia mobilne.