Stopklatka TV z HbbTV

Stopklatka.pl przygotowała krótki film przedstawiający możliwości i potencjał telewizji hybrydowej (HbbTV).

Projekt Stopklatka TV został zgłoszony do zorganizowanego przez KRRiT przetargu na uruchomienie kanału filmowego dostępnego w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Stopklatka TV w swojej ofercie zakłada emisję filmów fabularnych, dokumentów i animacji – zarówno polskich, jak i światowych.

Poprzez zaprezentowany filmik widzimy, że są już konkretne plany nadawania tego kanału jako telewizji hybrydowej, dzięki czemu widzowie Stopklatka TV będą mogli skorzystać z potencjału jaki daje HbbTV.

W filmie pokazano możliwość połączenia rozpoznawania twarzy z ekranu z bazą aktorów – w ten sposób od razu można nie tylko „rozpoznać” aktora, ale doczytać o jego karierze i dotychczasowych osiągnięciach. Telesklep w telewizji hybrydowej oraz czatowanie live z innymi widzami czy możliwość oceniania filmu lub programu to tylko zapowiedź tego, co może przynieść nam przyszłość z telewizją hybrydową.

Stopklatka pokazuje możliwośći HbbTV

Zdeklarowanie się w tej kwestii może dodać kilka punktów w kierunku wybrania Stopklatki TV do pierwszego multipleksu.

Stopklatka TV to wspólny projekt grupy kapitałowej Kino Polska TV S.A., portalu internetowego Stopklatka.pl oraz spółki medialnej Agora.