Reklama oponeo w HbbTV

Na kanałach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T należących do Telewizji Polskiej rozpoczęła się emisja interaktywnej aplikacji reklamowej w HbbTV serwisu internetowego oponeo.pl

Widz po wejściu na jeden z kanałów TVP (TVP1 HD, TVP2 HD, TVP3 Warszawa – kanały regionalne TVP, TVP Kultura HD, TVP Historia, TVP Rozrywka zobaczy w prawym dolnym rogu teaser z reklamą. Reklama ta nie działa na telewizorach z HbbTV firmy Samsung.

Naciśnięcie przycisku niebieskiego uruchamia HUB TVP. Czerwonym przyciskiem uruchamiana jest interaktywna reklama HbbTV od oponeo.pl.

Interakcja w tej aplikacji HbbTV sprowadza się do przeglądania kilku slajdów/plansz (Transport gratis, Dostawa w 24 h, Montaż opon w serwisie, Fachowe doradztwo, Nr 1 w Polsce, Promocje i konkursy) zawierających zdjęcia, infografikę, teksty.

Widz korzystający z tej reklamy HbbTV ma możliwość zobaczenia dedykowanego materiału wideo.

Nawigacja po reklamie hybyrdowej HbbTV oponeo odbywa się za pośrednictwem przycisków strzałek na pilocie oraz kolorowych przycisków (czerwony, żółty, niebieski).

Reklama HbbTV od oponeo jest niedostępna na kanałach: TVP ABC, TVP Sport HD, TVP Info oraz na (wirtualnych) kanałach TVP 4, TVP 6, TVP 7 z multipleksu MUX-8 w DVB-T.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że jest to jedna z kolejnych motoryzacyjnych reklam HbbTV sprzedanych przez Biuro Reklamy TVP. Wśród reklam motoryzacyjnych widzowie kanałów TVP mogli dotychczas zobaczyć następujące reklamy HbbTV: