Reklama Command od 3M w HbbTV

Od dziś, na kanałach TVP możemy oglądać kolejną kampanię reklamową w telewizji hybrydowej HbbTV. Jest to kampania produktów Command firmy 3M – różnych haczyków i rzepów do mocowania rzeczy na ścianach.

relkamaHbbTV-Command-3M-red_button

Jako teaser („red button”) pojawia się w prawym dolnym rogu grafika wyglądająca jak zawieszona na haczyku samoprzylepnym tabliczka z informacją: „Chwyć się mocnej inspiracji”. Jest też mini menu mówiące o tym, że wejść do aplikacji można naciskając czerwony przycisk na pilocie od telewizora, a wybierając przycisk niebieski – do HUBa TVP. Co ciekawe, teaser został tak przygotowany, że wygląda tak jakby rzeczywiście ktoś tą zawieszkę przyczepił do ekranu TV.

relkamaHbbTV-Command-3M-spot

Po wejściu do aplikacji Command w trybie pełnoekranowym widzimy pokój, w którym na jednej ścianie wisi rama, w której odtwarza się spot reklamowy, który od niedawna leci również w telewizji linearnej.

relkamaHbbTV-Command-3M-menu_inspiracje

Na dole ekranu umieszczona jest informacja opisująca funkcje przycisków. I tak przycisk OK na pilocie pozwala na powiększenie spotu wideo na całą wielkość ekranu, czerwony przycisk zamyka aplikację, zielonym możemy wejść do strefy z inspiracjami. Po przyciśnięciu żółtego przycisku dowiemy się w jakich sklepach można kupić reklamowane produkty, a niebieski przycisk przenosi nas do HUBa TVP.

relkamaHbbTV-Command-3M-gdzie_kupic

Strefa inspiracji składa się z 12 zdjęć umieszczonych w jednej dużej ramie zawieszonej na ścianie. Nawigować po tych zdjęciach można za pomocą strzałek lewo/prawo i góra/dół na pilocie od TV.

relkamaHbbTV-Command-3M-inspiracja1

Aktywne/wybrane zdjęcie jest zaznaczone czerwoną ramką. Wejście do konkretnej inspiracji następuje poprzez naciśnięcie przycisku OK.

relkamaHbbTV-Command-3M-menu_inspiracje2

Każda inspiracja składa się ze zdjęcia aranżacji ściany lub zdjęć „przed i po” z wykorzystaniem produktów Command i instrukcją czynności jakie należy wykonać. Te informacje znajdują się zawsze po lewej stronie ekranu. A po prawej są zdjęcia produktów wykorzystanych do danej aranżacji oraz spis potrzebnych rzeczy do jej wykonania.

relkamaHbbTV-Command-3M-inspiracja2

Aplikacja reklamowa Command jest ładna i przejrzysta. W prosty sposób pokazuje jak można wykorzystać w domu promowane produkty.

Tą aplikację reklamową można znaleźć w telewizji hybrydowej na kanałach TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Polonia i TVP Rozrywka dostępnych w telewizji cyfrowej DVB-T.

Poniżej załączam filmik prezentujący działanie aplikacji hybrydowej Command dla tych wszystkich, których telewizory nie wspierają HbbTV.