Faza pucharowa w aplikacji HbbTV Brazylia 2014

Zakończyła się faza grupowa podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Z tej okazji aplikacja hybrydowa HbbTV Brazylia 2014 została uzupełniona o kolejny widok – planszę z rozrysowanym pajączkiem fazy finałowej.

Terminy rozgrywek są już znane, więc tylko flagi reprezentacji i wyniki spotkania aktualizują się na bieżąco po każdym kolejnym meczu. Aby zobaczyć w aplikacji HbbTV dedykowanej do Mundialu planszę z rozpisaną fazą pucharową należy po uruchomieniu aplikacji nacisnąć 4 razy „zielony przycisk” na pilocie od telewizora, aby przełączyć się na widok „faza pucharowa” (pierwsze naciśnięcie zielonego przycisku przełącza widok na „statystyki”, drugie – na „składy drużyn”, trzecie – na „grupy”, a czwarte na „faza pucharowa”). W tym widoku pojawia się rozpiska finałowych rozgrywek tegorocznych MŚ, z oficjalnym wynikiem (gole zdobyte w czasie meczu i ew. strzelone w dogrywce) oraz z osobno zaznaczonym wynikiem, rozstrzygających o zwycięstwie, strzelonych karnych.

Już podczas pierwszych meczy 1/8 finału pojawiły się wyniki remisowe, a o wyniku spotkania decydowały dogrywki bądź karne. W aplikacji hybrydowej Brazylia 2014 informacje o strzelonych karnych decydujących o wyniku danego meczu zostały umieszczone pod standardowo do tej pory wyświetlającym się wynikiem, tak jak to widać na powyższym zdjęciu. Dodatkowo można znaleźć nazwiska zawodników, którzy strzelili zwycięskie karne oraz tych, którzy nie trafili do bramki.

Przed nami niespełna dwa tygodnie piłkarskich emocji. Wiele niespodzianek już było. Na szczęście w aplikacji hybrydowej Brazylia 2014 dostępnej na wszystkich kanałach TVP w DVB-T, można zerknąć do statystyk oraz najciekawszych momentów wszystkich meczy, które się już odbyły.