Wirtualny kanał w HbbTV – DWA TEATRY

Telewizja Polska ma dla każdego coś dobrego, można by powiedzieć – dla fanów piłki nożnej TVP przygotowała aplikację hybrydową Brazylia 2014”, a dla miłośników teatru – wirtualny kanał w HbbTV z okazji odbywającej się właśnie w Sopocie XIV edycji Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej.

DWA TEATRY” to festiwal, który jest świętem radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej. Od pierwszej edycji w 2001 traktowany jest jako coroczny przegląd i podsumowanie dokonań dwóch wielkich scen – Teatru Telewizji Polskiej i Teatru Polskiego Radia. Promuje twórców, autorów, reżyserów i aktorów. W tym roku w konkursie telewizyjnym znalazło się 11 spektakli, a w radiowym – 21 słuchowisk. W części informacyjnej, poza konkursem, prezentowane są spektakle i słuchowiska zagraniczne.

Festiwal trwa od 14 do 16 czerwca 2014 roku i w tych dniach wirtualny kanał będzie dostępny również na komputerach (pod adresem www.tvpstream.tvp.pl), smartfonach i tabletach przez aplikację TVP Stream. Można z niego korzystać również w telewizji hybrydowej HbbTV. Kanał „DWA TEATRY” można uruchomić klikając na odpowiednią ikonę, którą można znaleźć w menu głównym Platformy Hybrydowej TVP.

Streaming włącza się od razu, a razem z nim na dole ekranu błękitna belka z informacją o nawigacji i z logo Platformy Hybrydowej. Przycisk zielony na pilocie odświeża transmisję, gdyby się „zawiesił” obraz, niebieski przycisk pozwala na powrót do HUBa TVP, a czerwony zamyka aplikację.

„DWA TEATRY” to już czwarty wirtualny kanał uruchomiony na Platformie Hybrydowej TVP. Przypomnijmy, że pierwszy – „TVP Żagle” – włączony był w sierpniu 2013 roku podczas finału regat wielkich żaglowców „The Tall Ships Races Szczecin 2013”. Drugi – w kwietniu 2014 roku – z okazji kanonizacji Papieża Polaka „TVP Regionalna – śladami Jana Pawła II”. Trzeci – całkiem niedawno, bo na początku czerwca tego roku – „25 lat wolności” dedykowany do uroczystości związanych z obchodami 25-lecia wolności Polski.