Polska – Ukraina w HbbTV

Z okazji dzisiejszego meczu Polska – Ukraina, Telewizja Polska dostosowała aplikację HbbTV SPORT.TVP.PL do tego wydarzenia. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno była to aplikacja dedykowana pasjonatom piłki ręcznej, a uruchomiona w styczniu 2013 roku, z okazji Mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

Aplikację hybrydową SPORT.TVP.PL można odbierać tylko na telewizorach wspierających HbbTV podłączonych do internetu i odbierających sygnał TVP z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

Aplikacja SPORT.TVP.PL  jest umieszczona na Platformie Hybrydowej TVP. Uruchamia się w trybie pełnoekranowym, jedynie z umieszczonym w prawym górnym rogu małym okienkiem podglądu na aktualnie nadawany program telewizyjny (tzw. PIP). Pod tym obrazem znajdują się dwa bannery reklamowe – jeden – reklamujący markę Gillette, drugi – promujący serwis EXTRATIME.TVP.PL.

Górna część ekranu to pasek z przesuwającym się z tekstem newsowym, a poniżej prezentowane są aktualne ciekawostki sportowe. W niższej części jest przewijane menu z możliwymi do wybrania kategoriami: Informacje, Wideo, Galerie i Sonda. Nowością w porównaniu do wersji skierowanej do fanów piłki ręcznej jest kategoria Wideo, gdzie obecnie można już oglądać różne materiały typu wywiady czy skróty wydarzeń sportowych. TVP obiecuje, że podczas meczu będzie można oglądać klipy wideo z powtórkami i wywiadami z zawodnikami. Również Galeria ma być uzupełniana o aktualne zdjęcia podczas transmisji meczu. Takie są plany – zobaczymy czy się uda.

Dodatkowo podczas meczu przewidziany jest plebiscyt, w którym widzowie wybiorą najlepszego polskiego piłkarza meczu w głosowaniu SMS. Fajnie, że są przewidziane atrakcyjne nagrody (smartfon, koszulki reprezentacji czy bilety na mecz Polska – Czarnogóra) – szkoda, że jest to konkurs sms a nie za pomocą pilota jak na interaktywną telewizję hybrydową przystało. Za pomocą pilota za to możemy zagłosować w Sondzie i obstawić wynik: wygra Polska, wygra Ukraina czy będzie remis?