O telewizji hybrydowej HbbTV na SAT-DIGI-TV 2012

W dniach 19-21 września 2012 roku na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI odbywa się wystawa telewizji cyfrowej SAT-DIGI-TV 2012 (dawniej SAT KRAK).

Celem targów SAT-DIGI-TV 2012 jest integracja nadawców telewizyjnych, operatorów platform cyfrowych, operatorów satelitarnych, a przede wszystkim importerów i producentów sprzętu od odbioru i produkcji cyfrowej telewizji satelitarnej i naziemnej, a także instalatorów tv-sat.

Co ciekawe, to nie tylko wystawa, ale również odbywające się równocześnie wykłady w salach konferencyjnych na terenie targów.

Prezentacja Pawła Tutka o telewizji hybrydowej HbbTV na Sat-Digi-TVWarto zwrócić uwagę, że pierwsza prezentacja, jaka została przedstawiona 19 września, to wystąpienie Pana Pawła Tutki o „Telewizji hybrydowej HbbTV”. Pomimo godzinnej prelekcji publiczność słuchała z zapartym tchem o początkach HbbTV w Polsce i o tym co już zrobiła TVP. Tutka mówił także o możliwościach jakie daje ta technologia i jak może się zmienić konsumowanie mediów dzięki HbbTV, dając możliwość interakcji widza z telewizją.