TVP promuje telewizję hybrydową w programie „Pytanie na śniadanie”.

Podczas dzisiejszego wydania „Pytanie na Śniadanie” mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy nowy spot promujący telewizję hybrydową w TVP.

Już w najbliższym czasie Telewizja Polska udostępni serwis HbbTV dedykowany porannemu pasmu na TVP2 – „Pytanie na Śniadanie”. W ramach serwisu zostaną udostępnione treści uzupełniające program emitowany na antenie.

Poniżej publikujemy pierwsze zdjęcia przedstawiające wizualizację aplikacji HbbTV, która będzie dostępna w połowie września 2012 w ramach „Platformy Hybrydowej TVP”.

Pytanie na śniadanie - platforma hybrydowa TVP w HbbTV.

Powyższe zdjęcie prezentuje menu aplikacji HbbTV – „Pytanie na śniadanie” dostępne dla widzów po naciśnięciu czerwonego przycisku. Na kolejnym zdjęciu prezentowana jest strefa z poradami w ramach aplikacji TV.

Wizualizacja aplikacji telewizyjnej HbbTV dedykowanej do programu "Pytanie na śniadanie" - strefa poradnik.

Telewizja hybrydowa w TVP wchodzi tym sposobem na kolejny etap rozwoju, oferując serwisy dedykowane poszczególnym audycjom telewizyjnym na swojej antenie.

Obecnie TVP udostępnia znane sprzed Olimpiady w Londynie serwisy HbbTV: Informacje i Pogoda. Serwis HbbTV dostępny jest na kanałach TVP1, TVP1 HD, TVP2, TVP2 HD emitowanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Do poprawnego odbioru telewizji hybrydowej wymagany jest telewizor wspierający HbbTV.