Interaktywna reklama w HbbTV

Interaktywne aplikacje telewizyjne w HbbTV w naturalny sposób umożliwiają dostarczenie od nadawcy TV do widza przekazów reklamowych. Dotychczas nadawca telewizyjny mógł tylko i wyłącznie emitować spoty reklamowe w ramach emitowanego kanału telewizyjnego. HbbTV umożliwia dodanie interaktywnych reklam do istniejących już aplikacji telewizyjnych.

Poniższa grafika prezentuje reklamę „easy credit”, która to została umieszczona jako element menu głównego aplikacji HbbTV dostarczanej widzom wraz z emitowanym kanałem Sat 1 HD.

Menu startowe aplikacji HbbTV wyświetlanej na kanale Sat 1 HD. Aplikacja ta posiada interaktywną reklamę Easy Credit w HbbTV.

Po wybraniu przez widza aplikacji „easy credit” i naciśnięciu na pilocie od telewizora przycisku OK/Enter następuje uruchomienie interaktywnej reklamy w HbbTV. Wszystkie treści prezentowane na ekranie telewizora dostarczane są do TV za pośrednictwem Internetu.

Ekran startowy interaktywnej reklamy HbbTV firmy easy credit.

Aplikacja telewizyjna HbbTV to interaktywna reklama umożlwiająca widzowi wybieranie treści z którymi chciałby się zapoznać. Po menu interaktywnej reklamy poruszamy się za pośrednictwem pilota od telewizora. Strzałki góra/dół/lewo/prawo umożliwiają podświetlenie na ekranie TV interesującej nas funkcji w prezentowanym menu. Naciśnięcie przycisku OK/Enter umożliwia wybranie zaznaczonej opcji.

Kolejny ekran prezentujący treści interaktywnej reklamy HbbTV.

Trzydzieści sekund przeznaczone na emisję spotu reklamowego na antenie TV to zbyt mało czasu by widz zdążył zanotować dane kontaktowe do reklamodawcy. W ramach interaktywnej reklamy HbbTV możemy przez dowolnie długi czas wyświetlać na ekranie telewizora wyświetlane dane kontaktowe.

Dane kontaktowe wyświetlane w ramach interaktywnej reklamy HbbTV.

Interaktywna reklama easy credit zawiera dwudziestosekundowy spot wideo, który to może być odtworzony przez widza w dowolnym momencie. Spot ten wkomponowany jest w środkowej części ekranu.

Emisja tradycyjnego spotu reklamowego w ramach interaktywnej reklamy w HbbTV.

Interaktywna reklama umożliwia w dowolnie wybranym momencie przez widza odtworzenie spotu reklamowego w trybie pełnoekranowym.Spot reklamowy Easy Credit emitowany na ekranie TV w ramach interaktywnej reklamy HbbTV.

W celach informacyjnych na emitowanym spocie reklamowym w trybie FullScreen prezentowane są informacje dodatkowe dotyczące funkcji przypisanych do kolorowych przycisków na pilocie. W dowolnie wybranym przez widza momencie możliwe jest opuszczenie aplikacji telewizyjnej i przejście do menu startowego dedykowanego dla wyświetlanego kanału telewizyjnego.

Reklama easy credit w HbbTV pokazuje zaledwie skromny ułamek możliwości jakie oferuje standard HbbTV dla reklamodawców. Jest to jedna z pierwszych reklam w HbbTV przecierająca nowy szlak dla „t-commerce”.

Jedna myśl w temacie “Interaktywna reklama w HbbTV”

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wszystko co chcesz i musisz wiedzieć o telewizji hybrydowej HbbTV – (Hybrid Broadcast Broadband TV)